Geri Sayım
Serkan Efendioğlu Diyor ki;
’Bu sınavda başarılı olamayacağım’ yerine ‘Bu sınavda başarılı olmak için elimden geleni yapacağım’, ‘İyi değilim, yetersizim, aptal olmalıyım’ yerine ‘mükemmel değilim ama kendimi biliyorum, bu zamana kadar okuyup başarılı olabildiysem bu benim zekamı ve çalışkanlığımı gösterir’ diye düşünün'' diyorum.
Sevgili öğrencilerim bunu sakın unutmayın! " Sınav bilgilerin değerlendirilmesidir sınav asla kişiliğimizin değerlendirmesi değildir."
rfd
Emre Dinç'ten Son Taktikler

YGS ve SBS’ de derece yapan öğrencilere baktığımızda başarılarının sırlarını sıralarken kimse ben gece gündüz çalıştım demiyor. Sanki bu konuda ortak bir karar almışçasına şunları söylüyorlar:”Başarımızın sırrı planlı, programlı ders çalışmak ve sınavların taktiğini, tekniğini bilmek diye sıralıyorlar“.

Serhan Kal Ne Öneriyor?
Sınav sonucunu hayatınızın tek amacı olarak mı algılıyorsunuz?”, Üniversiteye gelecekteki başarı ve mutluluğunuzun tek aracı olarak görmeniz sınav kaygınızı arttırır. Üniversiteyi bir amaç değil, hayatta başarılı ve mutlu bir birey olmak için bir araç olarak görmeniz gerekir.Sizi hareketsiz kılan, enerjinizi düşüren, gerçekçi olmayan olumsuz düşünce ve değerlendirmelerde  bulunmamanız gerekir.

 

 

 
 
Biz Kimiz YGS LYS SBS Okula Destek Ödevler YGS Puanmatik LYS Puanmatik SBS Puanmatik Geri Sayım
 
 
Bizi Facebook ve Twitter’dan takip edebilirsiniz.
  • iletişim
  • emretugrul@kimyadershanesi.com
  • emretugrul@hotmail.com